Panel Cephe Sistemi | Sienka Küpeşte

Son derece konformu modellerden biri olmakla birlikte kaliteli malzemeden yapılmış olan Panel Cephe Sistemlerine Sienka Küpeşte’den inceleyebilir veya bizimle iletişime Geçebilirsiniz.

{tp}
 • Anasayfa
 • PANEL CEPHE SİSTEMİ
 • Sienka küpeşte olarak; panel cephe sistemi hizmetimizi sizlere sunmaktayız.

  Panel cephe çözümleri, çubuk (stick) cephelerden farklı olarak tamamen fabrika ortamında hazırlanan, camlı alüminyum panellerin betonarme döşemeye özel ankrajlar ile asılması ile oluşturulmaktadır.

  Çubuk cephelere kıyasla daha az montaj personeline ihtiyaç duyulmakta ve daha kısa sürede montaj tamamlanmaktadır. Bununla birlikte, fabrikasyon aşamasının daha maliyetli olması ve sistem detaylarının çokluğu, cephenin binaya montajı öncesi uzun bir hazırlık süreci gerektirir. Genellikle yapıya özel tasarlanan (custom design) profil sistemleri ile çözülmektedir.

  Süre kısıtlamasının olduğu hacimli projelerde proje aşamasında karar verilerek betonarme yapı ile eş zamanlı montaja  imkan sağlaması nedeniyle özellikle tercih edilir. Panel cepheler aynı zamanda deprem dayanımının yüksek olduğu cephe çözümleridir.

  Silikon ve kapaklı cephe çözümleri bulunan sistemin profil et kalınlığı 2 mm olup 32 mm'ye kadar cam kullanımına imkân sağlamaktadır.

  Panel cephe sistemlerinde kullanılan modüller ve bileşenler kontrollü fabrika ortamında bitmiş ürün haline getirilir ve şantiyede cephe sisteminin montajı yapılmaktadır. Panel cephelerde dışa doğru ters vasistas şeklinde ve dışa doğru paralel açılır şekilde kanatlar oluşturulabilir. Düşey ve yatay taşıyıcı profiller, hem yüz olmasının yanında binanın düşey etkisini vurgulayabilecek özel seçeneklerde de uygulanabilmektedir.

  Panel cephe sistemi, güneş kırıcı sistemler ile birlikte kullanılabilir. Cephe sistemlerinde yer alan farklı derinliklerdeki profillerle büyük açıklıklar geçilebilir ve ağır cam yüzeyler cepheye taşıtılabilir. İş merkezleri, havalimanları, rezidans blokları, otel ve konut projeleri gibi yüksek prestijli üst yapı gurubunda dış cephe kabuğunu kapatan yapı elemanıdır. Panel cephe sistemlerinde yalıtımlı profiller ve yüksek performanslı cam ile birleştirilen sistem; ısı, ses, yağmur, rüzgar gibi etkenlere karşı çok yüksek performans sağlamaktadır.

  Sienka Küpeşte olarak; sizler için her zaman çözüm odaklı işler yapmayı prensip edinmiş firmamız ve alanında uzman ekibimiz ile hizmetinize hazırız. 

   

  Ürün Talep Formu
  • Ad Soyad :
  • Telefon :
  • E-Posta :
  • Mesaj :

  Sienka Küpeşte